VIDEO/ Supergol në limitet e zonës, Kamberit i mjaftojnë 4 minuta në fushë për ta bërë “sefte” me Reinxhërs

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 23:58

FB Kombetarja Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Legjionaret Video

VIDEO/ Supergol në limitet e zonës, Kamberit i mjaftojnë 4 minuta në fushë për ta bërë “sefte” me Reinxhërs

Florian Kamberi ka gjetur golin e parë me Reinxhërs ditën e sotme, teksa realizuar për ekipin e tij në minutën e 50’.KAMBERI

Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 46’, kur Reinxhërs ishte në disavanatzh ndaj St Xhonson. Vetëm pak minuta pas futjes në lojë, Kamberi me një gjuajtje spektakolare ia doli të shënojë një supergol, për të bazuar shifrat.

Ky është goli i parë i Kamberit me fanellën e Reinxhërs, që nga merkato e janarit, kur u bashkua me këtë skuadër. Ndeshja u mbyll në barazim 2-2, teksa një gol u shënua nga Kamberi, i cili gjithashtu mban edhe firmën e asistit te goli i dytë i ekipit të tij, duke i çuar kështu një sinjal të qartë Xherard për ta aktivizuar nga fillimi.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com