VIDEO/ Super Armando Sadiku, dopietë me Vaduzin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 6, 2016 | 19:16


VIDEO/ Super Armando Sadiku, dopietë me Vaduzin

Armando Sadiku ka rigjetur formën më të mirë te ekipi i ri Vaduzi ku ka shkuar si i huazuar për 6 muajt e ardhshëm nga skuadra e Zyrihut.sadiku Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka gjetur sot rrugën e rrjetës në kampionat. Ekipi i ka fituar në transfertë me rezultatin 2-5 përballë Luganos.

Sadiku ka shënuar golin e dytë dhe të tretë në minutat 45′ dhe 60′, duke e çuar rezultatin në shifrat 0-3.

Në takimin e luajtur mbrëmjen e së shtunës, Sadiku ka qenë ndër lojtarët më të mirë në fushë për ekipin e tij.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com