VIDEO/ Sukses historik i Kosovës, Italia nuk njeh fitore. Turqit arrijnë një përmbysje të madhe

Postuar: Shtator 10, 2018 | 22:30

U luajtën plot 8 takime në Ligën e Kombeve mbrëmjen e stome, në të katërta Ligat. Italia, vazhdon të zhgënjejë në Ligën A, teksa u mund në transfertë nga Portugalia, me shifrat e ngushta 1-0. Goli i vetëm u shënua nga Andre Silva, që me fillimin e pjesës së dytë.

Liga-e-Kombeve

Në Ligën B, Turqia arriti një kthesë fantastike ndaj Suedisë, me shifrat 2-3. Vendasit shënuan në të 35-tën me Telin, ndërsa Klaeson dyfishoi në të 49-tën. Goli i Çalhanoglu dy minuta më pas, ngushtoi shifrat, ndërsa dy minuta para mbylljes së kohës së rregullt, Akbaba barazoi gjithçka. Përmbysja e madhe erdhi po nga i njëjti lojtar, në të 92-tën, që shënoi edhe golin e tretë.

Fitore shënoi edhe Mali i Zi, në Ligën C, me rezultatin 2-0 ndaj Lituanisë, po aq sa Skocia fitoi edhe ndaj Shqipërisë. Ndërkohë, barazim 2-2 mes Serbisë dhe Rumanisë, me dy golat e serbëve shënuar nga Mitroviç, ndërsa Stançiu dhe Tukudean për rumunët.

Fitore të madhe arriti edhe Kosova, në ndeshjen në shtëpi përballë Ishujve Faroe. “Dardanët” edhe pse dominuan pjesën e parë, nuk arritën të gjejnë golin. Por, diçka të tillë e bënë shumë shpejt sapo filloi e dyta, Zeneli dhe Nuhiu.

Barazim 1-1 mes Maltës dhe Azerbajxhanit, rezultat që i shkon për shtat ekipit të Kosovës.