VIDEO/ “Streha” e re e Kukësit, ja pamjet e fundit nga stadiumi “Zeqir Ymeri”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 25, 2020 | 23:51


VIDEO/ “Streha” e re e Kukësit, ja pamjet e fundit nga stadiumi “Zeqir Ymeri”

Pavarësisht bojkotit të kampionatit, punimet në stadiumin e Kukësit po vazhdojnë me intensitet të lartë. Tashmë ka përfunduar mbulimi i tribunës qendrore, ndërsa po punohet për shtrimin e tapetit jeshil të fushës së “Zeqir Ymerit”.
kukesi
Në një video të publikuar së fundmi në rrjetet sociale, tregohen se faza tjetër e punimeve lidhet me ngritjen e tribunave pas portave.

Pas gati dy vitesh, Kukësi do të ketë mundësinë të luajë në shtëpinë e tij të re pasi stadiumi i vjetër nuk plotësonte kushtet për licencim.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com