VIDEO/ Stërvitje speciale kundër diskriminimit dhe pabarazisë në sport, Tirana i bashkohet nismës së UEFA-s

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 17, 2019 | 22:05

Kategoria Superiore Të fundit Tirana Video

VIDEO/ Stërvitje speciale kundër diskriminimit dhe pabarazisë në sport, Tirana i bashkohet nismës së UEFA-s

Tirana i është bashkuar nismës së UEFA-s, kundër diskriminimit dhe pabarazisë në sport, teksa ka zhvilluar ditën e sotme një stërvitje tepër speciale.

Ngo Vangjeli Tirana

Klubi bardheblu në bashkëpunim me akademinën dhe me mbështetjen e Bashkisë së  Tiranës, organizoi një seancë stërvitore në ambientet e kompleksit “Skënder Halili” me disa nga fëmijët e Komunitetit Rom, duke promovuar vlerat që futbolli duhet të përcjellë si dhe duke luftuar racizmin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com