VIDEO/ Starti i mrekullueshëm, Milani i Ibrës dhuron spektakël në javën e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 21, 2020 | 23:57


VIDEO/ Starti i mrekullueshëm, Milani i Ibrës dhuron spektakël në javën e parë

15 ndeshje radhazi pa humbur në Serinë A, Milani e fillon aty ku e mbylli sezonin e shkuar! Kuqezinjtë e Piolit, mposhtën me rezultatin 2-0, Bolonjën, në sfidën e javës së parë të kampionatit, falë dopietës së Ibrahimoviç.

Ibra

Një dominim i kuqezinjve në këtë përballje, që konfirmojnë edhe njëherë ecurinë fantastike që po kalojnë 7 herë fituesit e Champions-it të cilët do të kërkojnë të marrin maksimumin në këtë sezon.

Ibra gol

Vlen të theksohet se ditën e sotme debutuan nga stoli edhe 2 afrimet e reja në merkato, Tonali dhe Brahim Diazi.

FT: MILAN – BOLONJA 2-0

Ibrahimoviç 35′, 50′ (p)


FORMACIONET ZYRTARE:

MILANI (4-2-3-1): Donaruma, Kalabria, Kjaer (Duarte 71′),  Gabia, Teo Hernandez, Kesi (Tonali 77′), Benaser (Kruniç 86′), Kastijeho (Salemakes 46′),  Çalhanoglu (Brahim Diaz 71′), Rebiç, Ibrahimoviç.

BOLONJA (4-2-3-1): Skorupski; De Silvestri, Tomijasu, Danilo, Dijks; Dominguez, Shuten; Orsolini, Soriano, Barrou; Palasio.

PANORAMASPORT.AL