VIDEO/ Stadium i ri për futbollin shqiptar, ja pamjet e fundit nga “shtëpia” e Kukësit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 3, 2020 | 23:15


VIDEO/ Stadium i ri për futbollin shqiptar, ja pamjet e fundit nga “shtëpia” e Kukësit

Punimet në stadiumin e ri të Kukësit vazhdojnë pa ndërprerje pavarësisht se ende nuk është larguar koronavirusi në vendin.
punime
Në një video të fundit të publikuar shikohet se po vazhdojnë me intensitet të lartë punimet në impiantin e ri të verilindorëve.

Stadiumi i ri i Kukësit do të ketë mbi 10 mijë vende. Prej dy sezonesh, nënakmpionët e Shqipërisë nuk kanë luajtur në “shtëpinë” e tyre pasi klubi  nuk ka mundur dot të licencojë stadiumin “Zeqir Ymeri”.

Pas “Air Albanias”, futbollit shqiptar do t’i shtohen këtë vit dhe dy stadiume: ai i Partizanit dhe Kukësit.


View this post on Instagram

Stadiumi i Kukësit ⚽️ Loading…

A post shared by ShqipStadium (@shqipstadium) on

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com