VIDEO/ Skuadra e tij kërkonte golin e barazimit, lojtari shënon autogol të çuditshëm nga 45 metra

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 16:41

VIDEO/ Skuadra e tij kërkonte golin e barazimit, lojtari shënon autogol të çuditshëm nga 45 metra

Skuadra e Hadërsfilld Taun është ndeshur ditën e djeshme me skuadrën e Stok Sitit për EFL Cup dhe e ka humbur me rezultatin 2-0. Një ndeshje që po luftohej deri në minutën e 97 për ta barazuar deri në momentin që lojtarin Zhuninjo Bakuna shënon një autogol tepër qesharak.

xJuninho-Bacuna-scores-50-yard-own-goal-against-Stoke...-on-his-Huddersfield-debut-NEWPAPER24.jpg.pagespeed.ic.-43JlmQ7yL

Teksa lojtarët e Stok Sitit largojnë topin, për nga gjysmëfusha e Hadërsfilld aty gjendet 21-vjeçari Zhuninjo i cili e godet topin pa rënë në tokë me drejtim nga porta e tij në mënyrë të gabuar ndërkohë që portieri kishte dalë në mesfushë pasi e gjithë skuadra ishte hedhur në sulm për të barazuar lojën.

www.minuta90.com