VIDEO/ Skënderbeu rikthehet tek fitorja, mposht Apoloninë në Korçë dhe vijon rrugën drejt Superiores

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 31, 2023 | 23:20

VIDEO/ Skënderbeu rikthehet tek fitorja, mposht Apoloninë në Korçë dhe vijon rrugën drejt Superiores

Skënderbeu ka mposhtur Apoloninë në Korçë në sfidën e parë të javës së 21-të të Kategorisë së Parë.

edfb4308-0ac5-4a7e-af15-7bbc186dd1a0

Sfida u zhbllokua në minutën e 32′ nga Prençi duke kaluar në avantazh korccarët. Më pas në fillimin e pjesës së dytë Temitope dyfishoi shifrat. Skënderbeu nuk u ndal me kaq dhe në të 57’ Abukabari shënoi edhe të tretin. Në minutën e 71’ u shënua goli i vetëm për fierakët. Në minutën e fundit të sfidës Liço vulosi sfidën duke shënuar dhe golin e fundit.

Me këtë fitore Skënderbeu shkon në kuotën e 41 pikëve duke ruajtur vendin e parë ndërsa Apolonia renditet në vendin e 7-të me 28 pikë.

SKËNDERBEU 4-1 APOLONIA

32′ Prençi, 47′ Temitope, 57′ Abubakari,  90+3′ Liço/ 71′ Umejego

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Prençi, Dumfur, Idrizaj, Frashëri, Alii, Liço, Moraesh, Lika, Abubakari, Temitope.

Trajner: Ivan Gvozdenoviç

APOLONIA: Harizaj, Asllanaj, Israel, Repaj, Kalus, Shanaj, Hebeja, Omeri, Haruni, Gjata, Umejiego.

Trajner: Mariglen Kule

GJYQTARË: B.Ziri, E.Burgu, E.Hushi (Fushë-Krujë)

VËZHGUES: Mentor Sopjani (Elbasan)

DELEGAT: Ilirjan File (Elbasan)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"