VIDEO/ Skandali në Berat, klubi mbylli stadiumin prej frikës së tifozëve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 18:29

VIDEO/ Skandali në Berat, klubi mbylli stadiumin prej frikës së tifozëve

Tomori triumfoi ndaj Bylisit me rezultatin 2-1 në takimin e vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Kjo sfidë është zhvilluar pa tifozë për shkak të vendimit absurd të klubit beratas.

Tomori

Duke qenë se dy klubet kanë pasur marrëdhënie jo të mira dhe probleme në ndeshjet e sezoneve të kaluar, drejtuesit beratas kanë menduar të mbyllin stadium, për të mos iu dhënë mundësi tifozëve ta ndjekin këtë sfidë. Një vendim skandaloz ky i marrë nga klubi i Tomorit, pasi futbolli luhet për tifozët.

www.minuta90.com