VIDEO/ Situatë komike në Premier Ligë, lojtari plas në tokë arbitrin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 21, 2021 | 22:01


VIDEO/ Situatë komike në Premier Ligë, lojtari plas në tokë arbitrin

Totenhemi fitoi ndaj Lidsit me rezultatin 2-1. Përtej rezultatit ajo që tërhoqi vëmendjen ishte një ndërhyrje ndaj arbitrit kryesor.

kalvin

Mesfushori i Lids-it, Kalvin Filips u bë protagonist me një ndërhyrje ndaj kryesorit Andre Mariner. Ishin minutat e fundit të lojës dhe topi ishte në kontrollin e Totenhemit. Filips u vërsul për të marrë topin, por u gjet përballë arbitrin, të cilin e plasi në tokë. Kryesori nuk nguroi që t’i jepte kartonin e verdhë.

Ky veprim bëri xhiron në rrjet për mënyrën komike sesi ndodhi.

arbitri

PANORAMSPORT.AL