VIDEO/ Siti kap kreun e Premier Ligës me “benjaminin” e Guardiolës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 4, 2021 | 21:08


VIDEO/ Siti kap kreun e Premier Ligës me “benjaminin” e Guardiolës

“Bernardo Silva është më i mirë në kampionatin anglez”, kjo ishte deklaratë e Pep Guardiolës një ditë më parë për mesfushorin, i cili ja shpërbleu besimin trajnerit.

silba

Portugezi realizoi dy herë në fitoren 1-3 ndaj Uatfordit. Për “Qytetarët” shënoi dhe Stërling. Golin e vetëm për Uatford e shënoi Kuço në minutën e 74. Me këtë fitore Siti kap kreun e Premier Ligës me 35 pikë, nisur dhe nga disfata e Çelsit.

 

 

 

 

  

 RENDITJA

premier renditja

 PANORAMASPORT.AL