VIDEO/ Shtangu portierin kundërshtar, shihni “silurën” e pabesueshme të sulmuesit 21-vjeçar

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 26, 2022 | 14:41


VIDEO/ Shtangu portierin kundërshtar, shihni “silurën” e pabesueshme të sulmuesit 21-vjeçar

Skuadra në pronësinë e Devid Bekam, Inter Majemi ka fituar mbrëmjen e djeshme me përmbysje me rezultatin 2-1 ndaj Minesota Junajtid, në MLS-në amerikane.

VS

Sulmuesi amerikan, Indiana Vasilev ishte heroi i takimit, i cili shënoi një dopietë për 3 minuta, në të 87′-ën dhe 90′-ën.

Goli i dytë ishte me të vërtetë spektakolar, ku pas një ngatërrimi në zonë, 21-vjeçari ka përfituar duke e goditur menjëherë topin me një “silurë” duke bërë kështu që të shtangte portierin kundërshtar.

Një realizim që i dha fitoren skuadrës së Fil Nevill, me Vasilev, i cili ishte dhe njeriu i ndeshjes me një dy golësh.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL