VIDEO/ Shqipëria U-19 e pafat, kontrollon takimin, por humbet ndaj Ukrainës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 10, 2018 | 15:57


VIDEO/ Shqipëria U-19 e pafat, kontrollon takimin, por humbet ndaj Ukrainës

Ka qenë e pafat kombëtarja e U-19 e drejtuar nga Erion Bogdani. 1-0 në favor të Ukrainës ka përfunduar takimi në “Niko Dovana” të Durrësit .

bandicam 2018-10-10 15-55-00-041

Kuqezinjtë e vegjël kanë kontrolluar gjithë takimin, por një kundërsulm në minutën e 85-të i ka gjetur të papërgatitur dhe janë ndëshkuar nga Mudrik. Takimi rradhës do të luhet 3 ditë më vonë ndaj Sllovakisë.

 

Ukraina U19-Shqipëria U19 1-0
Mudrik 85′

goli i ukraines minuta e 85-të on Vidnews.

 

 

rasti i Ramës on Vidnews.

rasti ukrainës on Vidnews.

Formacionet:

Ukraina U19: Ltaif, Snurnitsyn, Kharzhevski, Ahapov, Jarosh, Supriaha, Tsitaishvili, Horin, Bondarenko, Kashçuk, Sikan.

U aktivizuan ( Sliva, Prykhodko, Mudrik,)

Shqipëria U19: Alia, Kalaj, Ismailgeci, Kumbulla, Isufi, Rama, Lakti, Gkertsos, Pasha, Karica, Muçi.

U aktivizuan (Doda, Halili, Nezha, Koçi)
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com