VIDEO/ Shpërthimi i frikshëm i Rudiger, mbrojtësi i Çelsit “iu lë targën” të gjithëve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2021 | 0:21


VIDEO/ Shpërthimi i frikshëm i Rudiger, mbrojtësi i Çelsit “iu lë targën” të gjithëve

Çelësi arriti të triumfonte me vështirësi ndaj Zenit, falë golit të realizuar nga Lukaku në minutën e 69-të, në sfidën e vlefshme për gupet e Champions-it.

Rudiger

Përveç bomberit belg, ai që ra në sy ishte edhe mbrojtësi Rudiger, që i magjepsi të gjithë me shpërthimin e tij, duke depërtuar nga mbrojtja në zonën kundërshtare pa e ndalur njeri, teksa “iu la targën” futbollistëve të Zenitit.

Pasi shmang dy prej mbrojtësve, Rudiger, gjen hapësirën për të goditur, por fatkeqësisht topi shkon jashtë. Një iniciativë fantastike e futbollistit të Çelsit, që fitoi simpatinë e tifozëve vendas:

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/