VIDEO/ Shpërthen “ylli” i Realit të Madridit: Jeni të gjithë bij k…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 14:56

VIDEO/ Shpërthen “ylli” i Realit të Madridit: Jeni të gjithë bij k…

Në Kupën Libertadores ka ndodhur një episod shumë i shëmtuar që nuk i shkon përshtat futbollit. Bëhet fjalë për ndeshjen midis Soantosit dhe Independiente e cila është mbyllur mes shumë polemikave.

maxresdefault

Në fund ishin argjentinasit që kaluan në fazën tjetër me vendimin e “Comnebol” e cila ia ka dhënë për shkak se te Santos ishte aktivizuar futbollisti uruguaian, Karlos Sançez, i cili ishte pezulluar për një veprim kur ka qenë pjesë e River Plejt. Ndryshe nga ndeshja e parë që u fitua në tavolinë në ndeshjen e dytë rezultati përfundoi në shifrat 0-0 por është mbyllur plot 12 minuta para përfundimit me vendim të arbitrit pasi në fushë po hidheshin fishekzjarrë.

15355214366089

Ndërkohë zemërim ka shprehur edhe talenti i Santosit që së fundmi është siguruaar nga Reali i Madridit teksa thotë: Tifozët kanë bërë mirë, ndeshja ka mbaruar kur i dhanë atyre fitoren në tavolinë, është një trup. Do të doja të thoja shumë gjëra, por më mirë të hesht”.

Ndërsa në videon e mëposhtme duket edhe lojtari teksa thotë: “Conmebol” janë bij k…..”.

www.minuta90.com