VIDEO/ Shpërfytyrohet Lacio, Muriqi debuton në ditë të keqe për bardhekaltërit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 17, 2020 | 23:41


VIDEO/ Shpërfytyrohet Lacio, Muriqi debuton në ditë të keqe për bardhekaltërit

Lacioja pësoi humbje të papritur me rezultatin 3-0 në fushën e Sampdorias. Pavarësisht se bardhekaltërit niseshin si favoritë në këtë sfidë, xhenovezët fituan bindshëm kundër ekipit të Simone Inzagit, i cili sot vuante dhe mungesën e sulmuesit kryesor Çiro Imobile.
img_580_380_center_articles-489997

Në këtë sfidë debutoi dhe blerja e re e Lacios Vedat Muriqi në minutën e 59-të, por nuk mundi të bënte asnjë efekt tek Lacioja.

FT| Sampdoria-Lacio 3-0
Kualiarela 32′, Aguelo 41′, Darmsgard 74′

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com