VIDEO/ Shkëlqen talenti i Shpresave, realizon tripletë në fitoren e ekipit të tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 6, 2020 | 21:30


VIDEO/ Shkëlqen talenti i Shpresave, realizon tripletë në fitoren e ekipit të tij

Velje fitoi me rezultatin 4-1 në shtëpi kundër Roskilde, një ndeshje ku vendimtar ishte lojtari i Shpresave, Arbnor Muçoli, i cili ka realizuar 3 gola në këtë sfidë. Lojtari i Shipërisë U-21 ka shënuar dy golat e parë të ekipit të tij dhe atë të fundit.

Mucolli

Muçolli arriti të gjente rrugën e rrjetës në minutat e 13′, 30′ dhe 83′. Futbollisti shqiptar shënoi edhe javën e kaluar, teksa ka arritur në kuotën e 7 golave këtë sezon në kampionat.

Tek ekipi i Veljes aktivizohen edhe Ramadani dhe Ajeti, ku janë pranë ngjitjes në elitën e futbollit danez.

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com