VIDEO/ Shkëlqejnë Fiorentina, Vijareali e Uest Hemi, gabim i Këlnit dhe Nicës. Mësoni rezultatet e sfidave “play-off” të Ligës së Konferencës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 18, 2022 | 23:00

VIDEO/ Shkëlqejnë Fiorentina, Vijareali e Uest Hemi, gabim i Këlnit dhe Nicës. Mësoni rezultatet e sfidave “play-off” të Ligës së Konferencës

Liga e Konferencës luajti sfidat e para “play-off”, me pretendentet kryesore që nuk zhgënjyen, por dhe me disa surpriza.

CONFERENCE LIGUE

Fiorentina, Uest Hemi dhe Vijareali, nuk zhgënjyen në shtëpi duke hedhur një hap në grupet e turneut më të ri në Europë.

Surprizat erdhën nga Gjermania dhe Izraeli, ku Këlni humbi përballë Fehervarit në shtëpi, ndërsa Nica u mund në transfertë nga Makabi i Tel Avivit.

Një tjetër sfidë e bukur ishte ajo midis Bashkasheihirit dhe Antverpit që u mbyll në barazim, ndërsa Shkupi humbi në shtëpi nga Ballkani në sfidën e shqiptarëve.

REZULTATET:
Rakov-Slavia Pragë 2-1
Slovaçko-AIK 3-0
RFS-Linfilld 2-2
Jang Bojz-Anderleht 0-1
Molde-Volfsberger 0-1
Makabi Tel Aviv-Nicë 1-0
CSKA Sofje-Bazel 1-0
U. Kraiova-Hapoel Ber Sheva 1-1
Bashakshehir-Antverp 1-1
Vaduz-Rapid Vjenë 1-1
Zrinjski-Sllovan Bratislava 1-0
Maribor-CFR Kluzh 0-0
Këln-MOL Fehervar 1-2
FCSB-Viking 1-2
Leç Poznan-Dudelanzh 2-0
Vijareal-Hajduk Split 4-2
Uest Hem-Viborg 3-1


AZ Alkmar-Zhil Vicente 4-0
Fiorentina-Tuente 2-1

Partizan Beograd-Hamrun 4-1
Shkupi-Ballkani 1-2

PANORAMASPORT.AL