VIDEO/ “Shkatërroi” Mc Gregorin, Khabib tani drekon me Putinin

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Tetor 10, 2018 | 20:32

VIDEO/ “Shkatërroi” Mc Gregorin, Khabib tani drekon me Putinin

Luftëtari çeçen Khabib Nurmagomendov arriti të merrte një fitore të merituar përballë luftëtarit tjetër të njohur të UFC-së, Conor Mc Gregor. Duket se kjo fitore sigurisht që i ka gëzuar të gjithë në Rusi, që përveç se një luftë në ring, pati shumë bujë edhe në deklarata në media.

bandicam 2018-10-10 20-29-51-414

Ndërsa së fundmi duke qenë se bëri krenar Rusinë, Khabib së bashku me babanë e tij kanë drekuar me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Kryesisht ata kanë biseduar në lidhje me këtë duel dhe Putin i ka shprehur përgëzimet e tij Khabibit.

 


www.minuta90.com