VIDEO/ Sherr masiv me shkopa druri e hekuri, tifozëve të Interit u ndalohet për 10 vite hyrja në stadium

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2021 | 21:43


VIDEO/ Sherr masiv me shkopa druri e hekuri, tifozëve të Interit u ndalohet për 10 vite hyrja në stadium

Ndeshja midis Interit dhe Fiorentinës e luajtur mbrëmjen e djeshme ka përfunduar me një episod të shëmtuar ku tifozë të dyja skuadrave janë përleshur keq pas ndeshjes.

sherri

Ngjarjet ndodhën në “Piazza Alberti” 5 minuta larg stadiumit Artemio Franki. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje duke arrestuar 18 tifozë të Interit që dyshohet se kishin nisur sherrin.

Në makinat e tyre, policia gjeti shkopinj bejsbolli dhe hekuri që i përdorën gjatë përleshjes. Tani tifozët e arrestuar do të përballen me një ndalim 10-vjeçar për të hyrë në stadium duke marrë dënimin shembull.

Interi fitoi me përmbysje mbrëmjen e djeshme duke mundur violët 1-3 për të marrë kreun e Serisë A.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/