VIDEO/ Shënon supergol, por ndëshkohet sepse festoi para portierit. Talenti i Realit humb “El Klasikon”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 19:56

Bota FB La Liga Lajmi i fundit Video

VIDEO/ Shënon supergol, por ndëshkohet sepse festoi para portierit. Talenti i Realit humb “El Klasikon”

Diçka e rrallë ka ndodhur me talentin e Real Madridit, Rodrigo, i cili është ndëshkuar me të kuq ditën e sotme pas shënimit të golit.rodrigo

Talenti brazilian u aktivizua ditën e sotme me ekipin B, ku shënoi një gol në minutën e 87’ dhe pas vetëm 1 minute u ndëshkua me karton të kuq.

Shkak për ndëshkimin me karton të kuq, u bë festa e lsulmuesit ndaj portierit kundërshtar, ndonëse ky i fundit e provokoi.

Arbitri pasi pa lojtarine  Realit që fëstoi ndaj portierit të San Sebastian, e ndëshkoi me karton të kuq. Si pasojë e kësaj Rodrigo do të humbasë ndeshjen “El Clasico” ndaj Barcelonës në fundjavë.

 


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com