VIDEO/ Shalke për turp, mundet nga ekipi që lufton për mbijetesë. Gjasula nuk i ndahet dot kartonit të verdhë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 27, 2020 | 22:51


VIDEO/ Shalke për turp, mundet nga ekipi që lufton për mbijetesë. Gjasula nuk i ndahet dot kartonit të verdhë

4 takimet e orës 20:30 të Bundesligës mbyllën javën e 28-ë të kampionatit gjerman. Dyseldorfi, i cili lufton për mbijetesë i shkaktoi Shalke 04 një tjetër humbje të papritur duke e mposhtur me rezultatin 2-1.
ndeshjaaa
Hofenhaimi mundi me rezultatin 3-1 Këlnin. Padërborni i Klaus Gjasulës sërish u ndal në barazim për herë të tretë radhazi duke bërë akoma më të vështirë qëndrimin në elitën e futbollit gjerman. Mesfushori i Shqipërisë grumbulloi një tjetër karton të verdhë në këtë takim duke e dërguar numrin e kartonave të verdhë në 15.

Më poshtë paraqesim rezultatet dhe golat e 4 ndeshjeve të fundit të javës së 29-ë të Bundesligës:

FT: HOFENHAIM-KËLN 3-1 


FT: DYSELDORF-SHALKE 04 2-1

FT: UNION BERLIN-MAINZ 1-1

FT: AUGSBURG-PADËRBORN 0-0
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com