VIDEO/ Selmani “kopjon” Moçkën, grumbullimi nga Panuçi i sjell fat portierit 20-vjeçar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 8, 2018 | 23:14

VIDEO/ Selmani “kopjon” Moçkën, grumbullimi nga Panuçi i sjell fat portierit 20-vjeçar

Portieri i Laçit, Gentian Selmani, përveç aftësive fantastike që ka treguar gjatë viteve në katërkëndëshin e portës, sonte u kthye protagonist me golin në miqësoren ndaj Bjellorusisë U21, në sekondat e fundit të takimit.

selmani

Selmani “kopjon” kështu Shpëtim Moçkën, i cili shënoi një gol të tillë, po në sekondat e fundit, po në barazim 1-1, që Teuta mori ndaj Partizanit. Portieri i Laçit, ishe i grumbulluar edhe me Shqipërinë e Panuçit, në këto 2 ndeshje që Kombëtarja zhvilloi ndaj Kosovës dhe Ukrainës. Mesa duket, kjo ftesë për herë të parë nga Panuçi, i ka sjellë fat 20-vjeçarit.

Goli i Selmanit

Goli i Moçkës

 

www.minuta90.com