VIDEO/ Sadiku hero, realizon dopietë në kampionat dhe i dhuron fitoren e artë Malagas

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 6, 2019 | 23:25


VIDEO/ Sadiku hero, realizon dopietë në kampionat dhe i dhuron fitoren e artë Malagas

 Armando Sadiku hero te Malaga. Sulmuesi i Shqipërisë ka realizuar dopietë në sfidën e sotme ndaj Tenerifes duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij. 

bandicam 2019-12-06 21-40-04-344

‘’Sardelet’’ fituan një goditje këndi dhe Sadiku përfiton nga rrëmuja në zonë dhe gabimi i mbrojtësve kundërshtarë që nuk arritën të spastronin topin dhe godet fort nga afër, duke shënuar golin e parë. Të dytin shqiptari e realizoi me 11-metërsh në minutën e 76-të.

bandicam 2019-12-06 21-40-22-770

Me dopietën e sotme, Sadiku u ngjit në kuotën e 6 golave në kampionat pas 14 ndeshjesh në divizionin e dytë të futbollit spanjoll. Shqiptari bën sërish heroin për skuadrën e tij teksa ditën e djeshme trajneri i tij Viktor Sançez del Amo, i cili u ankua se kishte vetëm një sulmues në ekip Sadikun dhe i bëri thirrje klubit për të kryer sa më shpejt përforcimet në merkaton e dimrit.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com