VIDEO/ Ronaldo sërish “shterpë”, Juventusi vuan ndaj Parmës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 1, 2018 | 22:27

VIDEO/ Ronaldo sërish “shterpë”, Juventusi vuan ndaj Parmës

FT: Parma-Juventus 1-2

Shënues: Zhervinjo (33′) / Manxukiç (2′), Matuidi (58′)

Ka përfunduar ndeshja midis Parmës dhe Juventusi e vlefshme për javën e tretë të elitës së futbollit italian, Seria A. Një ndeshje me shumë ritëm nga të dyja skuadrat . Skuadra e Juventusit ishte ajo që kaloi e para në avantazh me Mario MAnxukiç që në fillim të lojës.

sdgfigsdfgdfgh

Ndërsa Parma që nuk e humbi asnjëherë toruan arriti që të gjendet golin e barazimit me Zhoao Zhervinjo. Por përsëri në këtë ndeshje vihet re një “ngërç” që ka zënë portugezin Ronaldo i cili nuk arriti të tregohej i rrezikshëm dhe të shënonte për t’u zhbllokuar në Seria A.

 

www.minuta90.com