VIDEO/ Ronaldo dhe Drogba dalin me të mbathura, salla shkrihet së qeshuri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 29, 2021 | 23:52


VIDEO/ Ronaldo dhe Drogba dalin me të mbathura, salla shkrihet së qeshuri

Çmimi i parë që u dha në ceremoninë e Topit të Artë ishte ai i ‘’Lojtarit të ri më të mirë’’ dhe për të dhënë trofeun e fituar nga Pedri, u ftua ish-fituesi i Kupës së Botës me Italinë, Fabio Kanavaro.

bandicam 2021-11-29 20-47-31-511

Në momentin që Kanavaro u ngjit në skenë, në ekran u shfaq një foto e vjetër kopertine ku ish-mbrojtësi shfaqej si ‘’star’’ i kohës.

Por nuk vonoi, dhe prezantuesja e emisonit surprizoi Drogban, duke i shfaqur një foto kopertine të ish-sulmuesit të Çelsit me Ronaldo ku të dy shfaqeshin me të mbathura.

Ky moment shkaktoi të qeshura të shumta në sallë, ky Mbape nuk u përmbajt. Por nuk përfundoi këtu, pasi Drogba e mbylli me një deklaratë epike duke u shprehur: ‘’Vetëm për këtë foto meritoj Topin e Artë’’.

PANORAMASPORT.AL