VIDEO/ Roberto Karlos apo Zhuninjo? Në Francë shënohet goli i vitit, shikoni realizimin e çmendur në fundin e ndeshjes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 22, 2021 | 14:55


VIDEO/ Roberto Karlos apo Zhuninjo? Në Francë shënohet goli i vitit, shikoni realizimin e çmendur në fundin e ndeshjes

Goli i vitit është shënuar në Francë ditën e djeshme, në ndeshjen e Ligue 1, në përballjen mes Lorie dhe Nantes.

pjimage (17)

Këta të fundit shënuan të parët me Kolo në minutën e 2-të, ndërsa Lorie barazoi shifrat në minutën e 87, me  Armand Lorient. Ky i fundit ka realizuar një gol të çmendur nga goditja e dënimit, nga një distancë shumë e largët, duke na sjellë menjëherë në mendje golat që i kemi parë shpesh nga dy brazilianët, Roberto Karlos apo Zhuninjo.

Një ekzekutim perfekt i Lorient, i cili pa diskutim pritet të jetë goli i vitit në Francë, por jo vetëm. Për më shumë shijoni perlën në minutat e fundit të ndeshjes:

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/