VIDEO/ Rivalitet i ashpër për Champions-in, Totenhemi dhe Evertoni marrin 3 pikë të arta në transfertë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 4, 2021 | 21:13


VIDEO/ Rivalitet i ashpër për Champions-in, Totenhemi dhe Evertoni marrin 3 pikë të arta në transfertë

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e vlefshme për javën e 26-të të Premier Ligës. Totenhemi i Zhoze Murinjos dhe Evertoni i Ançelotit, triumfuan minimalisht në transfertë, respektivisht kundër Fulhemit dhe Uest Bromuiçit.

pjimage (50)

Skuadra londineze iu fal autogolit të shkaktuar nga Adarbaiojo në minutën e 19-të, ndërkohë që për Evertonin golin e fitores e shënoi Riçarlison.

Për sa i përket klasifikimit, tani “Spurs”-at janë 4 pikë larg zonës Champions, që mbahet nga Evertoni. Duket se këto 2 skuadra do të luftojnë deri në fund të kampionatit për një biletë në Champions.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/