VIDEO/ Rekord historik, trajneri zëvendëson futbollistin në sekondën e 13-të të ndeshjes. Ja arsyeja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 22, 2020 | 23:57


VIDEO/ Rekord historik, trajneri zëvendëson futbollistin në sekondën e 13-të të ndeshjes. Ja arsyeja

Çudira nga Estonia! Në ndeshjen e kampionatit elitar mes Nome Kalju dhe Levadia Talin, është regjistruar zëvendësimi më i shpejtë i bërë ndonjëherë në historinë e futbollit.

Zevendesimi

Trajneri i Nome Kalju largoi nga fushë në sekondën e 13-të futbollistin 16-vjeçar Sup. Ky zëvendësim rekord ndodhi për shkak të rregullit në Premier Ligën estonese, ku secila skuadër duhet ta fillojë ndeshjen me të paktën 2 futbollistë që janë formuar në këtë klub.

Me qenë se shumë futbollistë të Kalju, janë në karantinë për shkak të COVID-it, 16-vjeçari Sup, e nisi ndeshjen si titullar, për të qenë komfor rregullit, teksa u zëvendësua nga ukrainasi Vladislav Homutov në sekondën e 13-të.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com