VIDEO/ Rei Manaj nuk ndalet së shënuari me Barcelonën, kësaj radhe i jep fitoren katalanasve

Postuar: Prill 18, 2021 | 22:05

Sulmuesi shqiptar, Rej Manaj ditën e sotme arriti të bëhet protagonsit tek Barcelona B teksa shënoi golin e fitore 3-2 kundër Vijareal B.

manajaaaaa

Manaj realizoi nga pika e 11-metërshit në minutën e 67-të të takimit, duke e çuar rezultatin në 3-1, gol ky i cili rezultoi vendimtar për fitoren e Barcelonës B.

Ky është goli i 10-të sezonal për sulmuesin shqiptar, i cili me golat e tij ka ndihmuar ekipin e Barcelonës B të hyjë në zonën e “play-off” që i siguron një vend në ligën e dytë spanjolle, dhe lushnjari synon të bëhet pjese e ekipit të parë blaugrans.