VIDEO/ Realizimi i veçantë, Pogba shënoi penalltinë pas… 9 sekondash e 26 hapash

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 20, 2018 | 22:14

VIDEO/ Realizimi i veçantë, Pogba shënoi penalltinë pas… 9 sekondash e 26 hapash

Jemi mësuar të shohim gola nga më të çuditshmit dhe më spektakolarët në të gjithë botën, por tashmë edhe penalltitë janë kthyer në një trend, ku kërkohet që të ekzekutohen në një mënyrë sa më të veçantë.

pogba penallti

Mbrëmjen e djeshme, mesfushori i Mançester Junajtid, shënoi dy gola në fitoren 0-3 të “djajve” ndaj Jang Bojs, e të dytin e shënoi me penallti. Francezi e realizoi me 26 hapa, dhe iu deshën plot 9 sekonda, nga momenti i nisjes deri kur goditi topin.


www.minuta90.com