VIDEO/ Realit i ikën fitorja nga duart, Selta Vigo nder Barcelonës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 23:00

Bota FB La Liga Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

VIDEO/ Realit i ikën fitorja nga duart, Selta Vigo nder Barcelonës

Reali Madridi nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 me Selta Vigon në fushën e vet në “Santiago Bernabeu” duke i dhënë mundësinë Barcelonës të shkurtojë diferencën 1 pikë në kampionatin spanjoll.

EQ7cD1EX0AAg9oq

Megjithëse, e pëmbysën avantazhin e pjesës së parë 0-1 për miqtë, 5 minuta nga fundi i kohës së rregullt, Selta Vigo i mohoi kënaqësinë e fitores “Los Blancos” pas një vertikalizimi perfekt pas shpinës së mbrojtjes madrilene, e cila u konkretizua me gol nga Mina.

Tashmë duket se titulli kampion në Spanjë do të luftohet dhëmbë për dhëmbë me Realit dhe Barcelonës në çdo ndeshje deri në përfundim të këtij edicioni.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com