VIDEO/ Reali vuan mungesën e Ronaldos, Atletiko fiton Superkupën e Europës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 15, 2018 | 23:33

VIDEO/ Reali vuan mungesën e Ronaldos, Atletiko fiton Superkupën e Europës

Ka marrë fund ndeshja e zhvilluar në Talin. Ateltiko shumë e fuqishmë përballë Realit të Madridit. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-4 pas 120 minutave lojë. Një lojë jo e keqe e zhvilluar nga skuadra e Lopeteguit por në fund ishte Simeone ai që e fitoi Superkupën.

Ndoshta mungesa e Ronaldos në këto ndeshje të mëdha është ndjerë për “Los Blancos”. Për skuadrën e Ateltikos shënuan: Diego Kosta 2 herë, Saul Nigez dhe Koke, ndërsa për Realin e Madridit shënuan Benzema dhe Bejl.

FT|  Real Madrid-Ateltiko Madrid 2-4

104′ Koke Gol

99′ Saul Nigez Gol

80′  Diego Kosta Gol

63′ Ramos Gol me Penallti

27′ Benzema Gol

18′ Rast i pastër për Asensio, Oblak i mohon golin madrilenëve.

1′ Diego Kosta Gol

 

Formacionet:

Reali i Madridit: Navas, Karvahal, Ramos, Varan, Kros, Bezema, Bejl, Marselo, Kasemiro, Asensio, Isko.

Atletiko e Madridit: Oblak, Godin, Koke, Grizman, Saul Nigez, Lemar, Rodri, Saviç, Diego Kosta, Huanfran, Lukas.

dfghsdfghdf

www.minuta90.com