VIDEO/ Reali “nxiton” drejt titullit, madrilenët 180 minuta larg suksesit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 11, 2020 | 0:19


VIDEO/ Reali “nxiton” drejt titullit, madrilenët 180 minuta larg suksesit

Real Madridi marshon drejt titullit kampion të 34-rt në histori duke arritur të mposhtë me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin në Madrid.
EcmOXfzWsAAnbvH
Benzema me penallti dhe Marko Asensio vulosën fitoren e 24-rt në këtë sezon dhe të tetën radhazi që prej rifillimit të kampionatit.

Me 3 ndeshje të mbetura nga fundi i sezonti dhe 4 pikë diferencë me Barcelonën, Realit i duhet të fitojë dy takimet e ardhshme për të siguruar matematikisht titullin kampion.

FT: REAL MADRID-DEPORTIVO ALAVESH 2-0
Benzema 11′ (p), Asensio 50′ 

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com