VIDEO/ Rasti që tërboi lushnjarët, shikoni golin e mohuar që ndezi polemikat në Pogradec

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 0:16

FB Kategoria e pare Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Lushnja Pogradeci Video

VIDEO/ Rasti që tërboi lushnjarët, shikoni golin e mohuar që ndezi polemikat në Pogradec

Një gol fantazmë u regjistrua në supersfidën e Kategorisë së Parë, Grupi B, mes Pogradecit dhe Lushnjës, i cili tërboi skuadrën e Ilir Gjylës. Liqenorët triumfuan me rezultatin 2-1, falë golave të realizuara nga Liçkollari dhe Jahaj me 11-metërsh. Ndërkohë që për lagunarët realizoi Gjyla në minutën e 31-të.

Pogradeci-Lushnja

Një ndeshje tepër e luftuar, teksa në minutën e 5-të shtesë, pas një harkimi nga e majta, futbollisti i Lushnjës, godet me kokë, teksa portieri Dramolli kontrollon topin në veshtirësi, ndërkohë që futbollistët myqzeqarë, pretendojnë se sfida e kaloi vijën fatale. Nuk ishte i këtij mendimi gjyqtari Ardian Beqiri, i vazhdoi lojën, teksa Pogradeci u largua nga fusha me 3 pikë të arta.  Nga pamjet duket qartë, që portieri Dramolli është futur me gjithë top brenda…

Për më tepër shikoni
videon:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com