VIDEO/ Rashica shënon gol spektakolar, Beshiktashi mposhtet me “poker” nga skuadra e… Balotelit 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2023 | 21:17

VIDEO/ Rashica shënon gol spektakolar, Beshiktashi mposhtet me “poker” nga skuadra e… Balotelit 

Milot Rashica realizoi një gol spektakolar nga jashtë zonës, në duelin ndaj Adana Demirspor, ku këta të fundit triumfuan me rezultatin 4-2. 

Rashica

Shqiptari i Kosovës, tundi rrjetën në minutën e 90-të, duke ngushtuar disi shifrat, ndërkohë që vendasit shënuan 4 herë me Belhandan, Niang, Akbaba dhe Erdogan. Golin e parë për Beshiktashin e shënoi Abubakar. 

Vlen të theksohet fakti se Adana Demirspor, në merkaton e verës transferoi edhe Mario Balotelin, por sulmuesi italian nuk ishte i disponueshëm në duelin e sotëm. Për sa i përket Rashicës, ai u hodh në fushë në fillimin e pjesës së dytë në vendin e Oksan Çambërlein.  

GOLI I MILOT RASHICËS: (SHIH VIDEON) 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"