VIDEO/ Rashica sërish deçiziv, dhuron asist në fitoren e Verderit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 18, 2020 | 18:24

Bota Bundesliga FB Kosova & Rajoni LAJMI KRYESOR Të fundit Video

VIDEO/ Rashica sërish deçiziv, dhuron asist në fitoren e Verderit

Verder Bremeni ka mundur me rezultatin 0-1 Dyseldorfin në transfertë, një ndeshje e vlefshme për javën e 18-të, të Bundesligës.

rashica

Ekipi ku aktivizohet dhe lojtari i Kosovës, Milot Rashica, golin e vetëm të takimit e shënoi në minutën e 67-të, me anë të Moisander.

Ishte pikërisht Milot Rashica, ai që dha asistin për golin e trepikëshit të ekipit të tij.

Pas një krosimi perfekt, Moisander ishte ai që nga afër i dha fitoren Verder Bremenit në një transfertë jo të thjeshtë.

Rashica këtë sezon në 15 ndeshje ka shënuar 9 gola dhe ka dhuruar 3 asiste, në të gjitha kompeticionet.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com