VIDEO/ Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 9:51

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

VIDEO/ Racizmi “godet” sërish, lojtari i Portos revoltohet dhe del nga loja

Skena që fatkeqësisht vazhdojnë në stadiume edhe në vitin 2020. Musa Marega, lojtari i Portos shënoi për skuadrën e tij ndaj Viktoria Guimaraesh (1-2) dhe për pak minuta ra pre e thirrjeve raciste, të cilat e nervozuan së tepërmi.

maregaa

Marega me origjinë nga Mali, por me pasaportë franceze ka lënë lojën dhe ka shpërthyer, pas koreve raciste nga tifozët e pranishëm në stadium.

Shokët janë përpjekur ta bindin që të qëndrojë  në fushë, por kjo ishte e pamundur. Padyshim që këto skena janë të turpshme dhe i prishin bukurinë futbollit.

Nga Kasijas e deri te klubi i Dortmundit, këto skena i kanë  “dënuar”  dhe Marega është mbështetur për veprimin që ka bërë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com