VIDEO/ PSG-ja zyrtarizon goditjen e parë këtë merkato, mesfushori portugez firmos me kampionët e Francës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 30, 2022 | 23:27


VIDEO/ PSG-ja zyrtarizon goditjen e parë këtë merkato, mesfushori portugez firmos me kampionët e Francës

Mesfushori i talentuar portugez, Vitor Ferreira, i njohur ndryshe dhe si Vitinja, është afrimi in parë i PSG-së në këtë merkato vere.

vitinja

22-vjeçari që aktivizohej me Porotn është transferuar drejt radhëve të kampionëve të Francës për shumën e 40 milionë eurove dhe do të jetë pjesë e tyre deri në vitin 2027.

Pas shumë fjalëve që qarkullonin në merkato, PSG më në fund e zyrtarizoi transferimin e portugezit duke e konfirmuar me anë të një postimi në rrjetet sociale.

 

PANORAMASPORT.AL