VIDEO/ Pro Evolution Soccer 2019 loja më reale, shikoni se si e kanë krijuar Nejmarin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 9, 2018 | 17:18

VIDEO/ Pro Evolution Soccer 2019 loja më reale, shikoni se si e kanë krijuar Nejmarin

Mund të thuhet se Pro Evolution Soccer 19 është loja më reale e futbollit në treg për momentin. Kjo duket shumë qartë nga mënyra se si ata kanë krijuar lojtarin brazilian Nejmar duke e bërë shumë simulues.

07d241f15b92cad03136d0b371781f34

Konami e ka rritur standartin e lojës së tyre dhe kjo duke shtuar risi te ndryshme dhe liga të reja. Ndërsa nuk mungojnë as emra të legjendave si Dejvid Bekam apo Adriano. Ndërkohë më poshtë ndiqni se si është krijuar Nejmar në këtë lojë.

www.minuta90.com