VIDEO/ Presidenti i Fenerbahçes ia mbath me shpejtësi, tifozët e rrethojnë dhe kërkojnë shkarkimin e trajnerit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 24, 2020 | 20:08

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

VIDEO/ Presidenti i Fenerbahçes ia mbath me shpejtësi, tifozët e rrethojnë dhe kërkojnë shkarkimin e trajnerit

Humbja në derbin e djeshëm të Stambollit mes Fenerbahçes dhe Gallatasarait ka nervozuar pa masë tifozët e skuadrës verdheblu, ku luan dhe sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi.

TEd6Oz4

Me të rënë bilbili, tifozët e Fenerbahçes bërtisnin në kor duke kërkuar shkarkimin e trajnerit pas disfatës me rivalët e përjetshëm si dhe më pas kanë rrethuar presidentin e klubit Ali Koç.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon si Koç kapërcen ballkonin e tribunës VIP dhe u shmanget tifozëve të skuadrës së vet, të cilët shfrynë të dëshpëruar pas humbjes me Gallatasarain.
Presidenti i Fenerbahçes është larguar më pas me ndihmën e rojeve të stadiumit.

8 pikë diferencë nga vendi i parë dhe mëse 5 vite pa fituar kampionatin nuk mund të falen kollaj nga tifozët e Fenerbahçes.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com