VIDEO/ Poter nuk mban “premtimin” me Brojën, Çelsi i rikthehet fitoreve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2022 | 18:03

VIDEO/ Poter nuk mban “premtimin” me Brojën, Çelsi i rikthehet fitoreve

Çelsi ka arritur të rikthehet te fitoret, duke mundur në transfertë me përmbysje Kristal Palasin, me rezultatin 1-2.

celsi

Ishin Obamejang dhe Gallaher ata që përmbysën golin e Eduardos në minutën e 80’, duke e ngjitur Çelsin në renditje me 13 pikë.

Në fushë pritej që të ishte Broja që nga minuta e parë, siç raportohej dhe nga mediat angleze, por Poter e futi shqiptarin vetëm në minutën e 75’.

REZULTATI: Kristal Palas 1-2 Çelsi

Eduardo 8′ / Obamejang 38′, Gallaher 90′

-GOLI I GALLAHER

-FUTJA NË LOJË E BROJËS

-GOLI I OBAMEJANG

-GOLI I EDUARDOS

Formacionet zyrtare:

Kristal Palas: Guaita, Klajn, Uard, Guehi, Mitçell, Olise, Dukure, Eze, Ajeu, Edouard, Zaha.

Çelsi: Kepa, Xhejms, Fofana, Tiago Silva, Çilluell, Maunt, Zhorzhinjo, Kovaçiç, Havertz, Obamejang, Sterling.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"