VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 9, 2019 | 15:50


VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën

Policia e Kosovës ka marrë vendimin që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin kosovar.Poli

Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me Trepçën nga Mitrovica Veriore, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Serbisë. Autobusi me futbollistët e ekipit serb është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Jarinës, të cilët i kanë kthyer ata pas andej nga erdhën.

Përveç Crvena Zvezdës, hyrja në territorin e Kosovës i është ndaluar edhe tifozëve të këtij ekipi, të cilët ishin nisur për të përkrahur skuadrën e tyre.Zvezdaa-1

Pasi e kishin të pamundur të kalonin pikën kufitare, autobusi me futbollistët dhe tifozët është kthyer pas nga policia kosovare.

Për më shumë shikoni videon kur policia i kthen pas serbët:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com