VIDEO/ Polemika në Torino, shikoni topin e prekur me dorë nga De Ligt në fundin e takimit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 20, 2019 | 9:04


VIDEO/ Polemika në Torino, shikoni topin e prekur me dorë nga De Ligt në fundin e takimit

Rasti i minutës së 92-të ndezi jo pak polemika dhe sigurisht që do të ketë edhe në ditët në vazhdim, pasi prekja me dorë e De Ligtit, ndonëse e pavullnetshme, mbetet shumë e dyshimtë.

de ligt

Gjithsesi, sipas ekspertëve të rrjetit “Eurosport”, ky rast vlerësohet kështu: “De Ligt nuk bie në kontakt me topin, teksa, pasi sfera i rrëshqet poshtë këmbës, më pas i përplaset në krah. Irrati nuk shkoi ta rishihte rastin, por nga salla e VAR-it vendosin që të mos ketë penallti. Lëvizja e krahut të juventinit është në përputhje me lëvizjen e trupit. Gjithsesi, dyshimet mbesin”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com