VIDEO/ Pesë muaj pa luajtur, rikthimi i frikshëm i Balotelit! Sulmuesi italian realizon dopietë në Superligën turke

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2023 | 21:25

VIDEO/ Pesë muaj pa luajtur, rikthimi i frikshëm i Balotelit! Sulmuesi italian realizon dopietë në Superligën turke

Rikthim i frikshëm i Mario Balotelit. Sulmuesi italian duket se e kishte fikur, teksa ndeshja e fundit që ishte aktivizuar datonte me 13 maj të këtij viti.

balo

Ndërkohë në merkaton e verës, sulmuesi italian, u transferua te Adana Demirspor, teksa ditën e sotme zbriti në fushë si titullar, duke realizuar dopietë në ndeshjen e kampionatit ndaj Alajnaspor, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 4-0. 

Kjo ishte ndeshja e parë në këtë sezon me fanellën e Adanës për Balotelin, i cili është aktivizuar me skuadrën turke edhe në sezonin 2021-2022 ku në 31 ndeshje realizoi 18 gola si dhe dha 4 asiste.  

GOLI I PARË I BALOTELIT: VIDEO

GOLI I DYTË I BALOTELIT: VIDEO

 PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"