VIDEO/ Përplasje në garën e Vueltës, çiklisti nga Sardenja dëmtohet në mënyrë brutale

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 12, 2018 | 18:32

VIDEO/ Përplasje në garën e Vueltës, çiklisti nga Sardenja dëmtohet në mënyrë brutale

Një rrëzim tejet i keq i ka ndodhur sot në etapën e 17 të Vueltas për çiklistin Fabio Aru. 28-vjeçari nga Sardenja ra në tokë pas një përplasje me një çiklist tjetër duke marrë një dëmtim brutal.

C_29_articolo_1235804_upiImgPrincipaleFull (1)

Çiklisti përplaset në bordurat e rrugës dhe duket i dëmtuar ku nuk ka munguar as gjakderdhja në pjesën e pasme të tij. Ai duket tejet i nevrikosur në këtë moment teksa u ankohet teknikëve të tij për biçikletën.

www.minuta90.com