VIDEO/ Përmbysje spektakolare e Romës, Arsenali e pëson në fund. Junajtid nuk zhgënjen, ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 8, 2021 | 23:28


VIDEO/ Përmbysje spektakolare e Romës, Arsenali e pëson në fund. Junajtid nuk zhgënjen, ja rezultatet

Janë luajtur 4 ndeshjet e para për çerekfinalet e Ligës së Europës, ku nuk kanë munguar edhe rezultatet pozitive.

471294c5305c9c11894dad08d6c0d784o2

Roma ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë, teksa ka mposhtur me përmbysje Ajaksin, me rezultatin 1-2. Holandezët e mbyllën pjesën e parë në avantazhin e një goli, por në pjesën e dytë verdhekuqtë përmbysën gjithçka, me golat e Pelegrinit dhe Ibanjezit.

Arsenali është shtangur në shtëpi nga Slavia Pragë, ku aktivizohet edhe ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olanka. Londinezët zhbllokuan sfidën në minutën e 86’, teksa kaluan në avantazh me Pepe, por çekët barazuan shifrat në minutën e 94 me Holes.

Mançester Juanjtid nuk ka zhgënjyer në transfertë ndaj Granadës, teksa ka triumfuar me rezultatin 0-2, falë golave të Rashford dhe Brunio Fernandesh.

Fitore ka korrur edhe Vijareali, që ka mposhtur mimimalisht Dinamon e Zagrebit në transfertë.

REZULTATET:

Ajaks-Roma 1-2

Klase 39’/ Pelegrini 57′, Ibanjez 87′

Arsenal-Slavia e Pragës  1-1

Pepe 86’/ Holes 94′

Granada-Mançester Junajtid  0-2

Rashford 31′, B. Fernandesh 89′

Dinamo Zagreb-Vijareal  0-1

Moreno 44′

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/