VIDEO/ Përmbysje për “infarkt” nga Lokomotiva e shqiptarëve në minutën e 97-të, Tuci protagonist me një supergol

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 21, 2020 | 23:03


VIDEO/ Përmbysje për “infarkt” nga Lokomotiva e shqiptarëve në minutën e 97-të, Tuci protagonist me një supergol

Lokomotiva e Zagrebit ia ka dalë të mposhtë Hajdukun, në një ndeshje shumë të luftuar nga të dyja skuadrat.TUCI

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 2-1 për Hajdukun, të cilën dënuan dy herë në minutat 3’ dhe 36’, teksa në minutën e 47’ Kolinger shënoi për Lokomotivën e shqiptarëve.

Ishte pikërisht një shqiptar që shënoi golin e barazimit. Indrit Tuci në minutën e 66’ shënoi për ekipin e tij një supergol, duke i çuar të gjithë në festë, madje edhe tifozët të cilët ishin lejuar të ishin të pranishëm në stadium.104675349_272929450456498_6400310499546194767_n

Ndërkohë që Tucit vetëm pak minuta se të shënonte golin, i ishte anuluar një gol tjetër, për shkak se arbitri e kishte quajtur si pozicion jashtë loje.

Lokomotiva ia ka dalë të përmbysë rezultatin, teksa Kolinger ka gjetur golin e përmbysjes në minutën e 97’. Me këtë fitore Lokomotiva e shqiptarëve shkon në kuotën e 53 pikëve, duke kaluar pikërisht Hajdukun dhe tashëm renditen të dytët pas Dinamo Zagrebit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com