VIDEO/ Përleshje si në filma, tifozët ne Brazil i prishin bukurinë ndeshjes

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 19:50

VIDEO/ Përleshje si në filma, tifozët ne Brazil i prishin bukurinë ndeshjes

Tifozët janë ata që ia shtojnë bukurinë futbollit, por shpeshherë ata bëhen shkaktar që ky sport të etiketohet si i shëmtuar. Në Brazil pas një ndeshjeje midis ekipeve të së njëjtit qytet, tifozët janë përleshur me njëri-tjetrin.

Brazil

Ky veprim ndodhi midis tifozëve të 19-vjeçarëve të skuadrave, America RN dhe ABC. Një sherr si nëpër filma është cilësuar kjo përleshje e cila kërkoi ndërhyrjen e policisë për të normalizuar situatën.

www.minuta90.com